T. Ondrová, P. Šavel: AS LONG AS HOLDING HANDS (CZ/SK)

Česko-slovenské tvorivé duo Ondrová / Šavel sa vydáva na cestu skúmania rôznych podôb romantických vzťahov, ktoré nepoznajú generačné ani rodové prekážky. Dvaja ľudia, dve telá, dve samostatné identity bojujú o lásku a skúmajú hranice pokory a straty identity, závislosti a zdieľania, úprimnosti a predstierania, lásky a nenávisti.

Kúpte si vstupenky


 

Koncept, choreografia, tanec: Tereza Ondrová, Peter Šavel
Dramaturgia: Bram Smeyers
Pohybová spolupráca: Lucia Kašiarová
Vonkajšie oko: Karolína Hejnová
Svetelný dizajn: Ints Plavnieks
Kostýmy: Mariana Novotná
Producent: Karolína Hejnová
Hlavný koproducent: Tanec Praha
Koprodukcia: NorrlandsOperan Umeå, CNC Roubaix – Ballet du Nord, Plesni Teater Ljubljana, ALT@RT
S podporou: Ministerstvo kultury ČR

Vo svojom najnovšom projekte sa česko-slovenské tvorivé duo Ondrová / Šavel vydáva na cestu skúmania rôznych podôb romantických vzťahov, ktoré nepoznajú generačné ani rodové prekážky. Dvaja ľudia, dve telá, dve samostatné identity bojujú o lásku a skúmajú hranice pokory a straty identity, závislosti a zdieľania, úprimnosti a predstierania, lásky a nenávisti. Prinášajú konfrontáciu predstáv o ideálnom vzťahu s realitou toho, čo znamená skutočne budovať romantický vzťah, pretavenú do expresívnych telesných obrazov.

Pohyb medzi Terezou a Petrom vzniká v neustálej komunikácii medzi "ja a ty", v harmónii aj v nesúhlase, ladne aj neohrabane. S humorom a vášňou, otvorení jeden druhému a jeden pre druhého, sa spoločne s divákmi vydávajú na cestu vzťahmi. Každá zdanlivo bezvýchodisková situácia je impulzom k vracajúcej sa otázke: Chceš ma stále držať za ruku?


O autoroch:

Tereza Ondrová je česká tanečnica, pedagogička, choreografka a absolventka pražskej HAMU. Ako osobitnú interpretku ju do spoluprác pozývajú najvýznamnejšie osobnosti a súbory v ČR  – Jan Kodet, Lenka Ottová, DOT 504, Mirka Eliášová, Peter Mika, Věra Ondrašíková a ďalší. Je spoluzakladateľkou oceňovaného súboru VerTeDance a držiteľkou ocenenia Tanečnica roku 2010.

Peter Šavel je slovenský tanečník, choreograf a tanečný pedagóg, absolvent VŠMU v Bratislave a Performing Arts Research and Training Studios v Bruseli. Jeho diela sa štyrikrát dostali do prioritného výberu prestížnej siete Aerowaves – v rokoch 2006, 2012, 2013 (s Terezou Ondrovou) a 2014. Žije a tvorí v Bruseli, spolupracuje s choreografmi Pierrom Droulersom a Salvom Sanchisom a venuje sa vlastnej tvorbe. Od roku 2014 je rezidenčným umelcom choreografického centra Charleroi Danses.

Po predstavení sa uskutoční diskusia s tvorcami.

Foto: Vojtěch Brtnický

Miesto podujatia


A4 - priestor súčasnej kultúry sála Karpatská 2
811 05 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google