Area + SYNovial

Peter Machajdík, Lucia Kašiarová (SK/CZ): Area + Marek Zelinka, Martin Talaga (SK ): SYNovial

Predpredaj zastavený. Vstupenky si môžete kúpiť na mieste pred podujatím.

Kúpte si vstupenky


 

Peter Machajdík, Lucia Kašiarová (SK/CZ): Area

-----------------------------------------------------------------------

Marek Zelinka a Martin Talaga / SK/CZ
SYNovial

Koncept, choreografia, interpretácia: Marek Zelinka, Martin Talaga
Svetelný dizajn: Šimon Kočí
Supervízia: Radim Vizváry

Predstavenie vystihuje s nadhľadom a hravosťou mužov – ako vnímajú sami seba a svoje telo v súčasnej dobe.

Už od chlapčenského veku hrá v živote mužov zásadnú rolu ich telo. Spôsob, ako ho vnímajú, aký majú k nemu vzťah, určuje ich fyzickú identitu. Aj napriek daru myslenia a reči sú emócie a zdravie človeka vyjadrované prostredníctvom tela – slúži ako hlavný prostriedok k sebavyjadreniu a interakciu s okolitým svetom.

Synovia (synoviálna tekutina) je viskózna tekutina produkovaná synoviom, ktorého hlavným účelom je znížiť trenie chrupaviek v kĺbe pri pohybe a zaistiť tak jeho správne fungovanie.

“… V prípade premiéry predstavenia SYNovial byl ohlas taký búrlivý, že by stál za to sociologický výzkum…“

Ladislava Petišková

Marek Zelinka študuje na HAMU v Prahe. Účinkuje v mnohých činoherných a pohybových predstaveniach a študentských filmoch (o.i. Loni v Marienbadu. Made in Czechoslovakia. /Depresivní děti touží po penězích), Žízně – fyzické divadlo, Balanc, atď.). Zúčastnil sa najrôznejších workshopov (Brian Caspe – Meisnerova metoda herectví, Radim Vizváry, Lionel Menard, Erik Roberts, André Amalio, Ethan Law, atd.), účinkoval na rôznych festivaloch (o.i. Letní letná, Mime Fest, KioSk festival).

Martin Talaga je od roku 2011 študentom choreografie na KT HAMU. Vo svojej tvorbe spája tanec a spev (napr. BOI – spolupráca s Katarínou Kalivodovou, Žízně, atď.). Od roku 2013 je externým členom súboru Laterna Magika a je možné ho vidieť napríklad v choreografii Antikódy alebo v site-specific Věry Ondrašíkovej “Spaces Translation”. Spolupracoval s rôznymi režisérmi a choreografmi (o.i. Radim Vizváry, Braňo Mazúch, Matthew Rogers, Saju Hari, Alexandra Karabelas, Stefan Dreher). Absolvoval workshopy na London Contemporary Dance School, LABAN/TRINITY School v Londýne, ICDW v Prahe a mnohé iné.

Miesto podujatia


A4 - priestor súčasnej kultúry sála Karpatská 2
811 05 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google